Bethel Music

Bethel Music

Bethel Music to chrześcijański zespół  praise & worship z Redding w Kalifornii. Z siedzibą w charyzmatycznym Bethel Church pod posługą Billa Johnsona, grupa jest po części kościołem, po części wydawnictwem, po części wytwórnią i domem dla piosenkarzy, grup, muzyków i autorów tekstów, takich jak Brian & Jenn Johnson, Jeremy Riddle, Steffany Gretzinger, William Matthews i wielu innych.

Od momentu powstania w 2001 roku Bethel Music wydało wiele kolekcji muzycznych spotkań praise & worship, w tym takie przeboje CCM jak You Make Me Brave, Starlight i Homecoming.

Do najwcześniejszych osiągnięć grupy należy wydana w 2012 roku płyta The Loft Sessions, która została nagrana na żywo w odnowionym poddaszu podczas kilku nocy sesji uwielbienia, oraz wydana w 2014 roku płyta You Make Me Brave: Live at the Civic, który stał się ich najlepiej sprzedającym się albumem, zdobywając 10. miejsce na liście Billboard 200. Sony zwróciło na to uwagę i zaczęło wydawać ich utwory, takie jak Come Alive z 2015 r. i Have It All z 2016 r., które zostały nagrane na żywo podczas weekendowych nabożeństw w Bethel Church.

W 2017 r. Bethel Music wydało kolejne nagranie koncertowe, Starlight, które było pierwszym nagranym podczas trasy koncertowej. W 2018 r. wydali kolejne pierwsze dzieło Bethel: Moments: Mighty Sound, który został nagrany na żywo i bez scenariusza. Zadebiutował w zestawieniu Billboard 200, zawierając ulubione utwory uwielbienia w wykonaniu członków zespołu: Amandy Cook, Briana i Jenn Johnsonów i innych.

W 2019 roku ukazał się album Victory. Zainspirowany częściowo przez Jaxona Taylora (syna prezesa Bethel Music Joela Taylora) i jego powrót do zdrowia po przebytym zespole hemolityczno-mocznicowym, album zawiera inspirujące utwory w wykonaniu wielu członków Bethel Music, takich jak Melissa Helser, Sean Feucht, Emmy Rose, Brian Johnson, Paul i Hannah McClure oraz Hunter GK Thompson. Jeszcze w tym samym roku ekipa wydała hiszpańskojęzyczną Bethel Music en Espanol oraz instrumentalną Without Words: Genesis, trzeci z tej serii.

W 2020 roku kolektyw rozpoczął dekadę swoim drugim oficjalnym albumem studyjnym Peace. Na płycie pojawili się liderzy uwielbienia Cory Asbury, Jonathan David & Melissa Helser i wielu innych. Po wydaniu, album zadebiutował w pierwszej setce listy Billboard 200, a następnie ukazał się koncertowy album Revival's in the Air. W 2021 roku ukazał się koncertowy LP Homecoming.