London Community Gospel Choir

London Community Gospel Choir

Od skromnych początków, w 1982 roku London Community Gospel Choir (LCGC) stworzył się, aby poprzez muzykę i wiarę głosić ważne przesłanie pokoju i jedności w różnorodności. Jako pionierzy brytyjskiej muzyki Gospel szybko zyskali sławę i stali się wiodącą marką Gospel w Europie oraz jednym z najbardziej pożądanych chórów na wszystkich kontynentach świata.

Po 40 latach unikalne, ciepłe, bogate, żywe brzmienie LCGC oraz charyzmatyczne, niezapomniane występy nadal przełamują granice i inspirują ludzi na całym świecie, poruszając serca publiczności ze wszystkich środowisk.

LCGC występuje na wielu najbardziej prestiżowych imprezach w Wielkiej Brytanii, takich jak międzynarodowy finał Pucharu Anglii na stadionie Wembley, Glastonbury, Live 8 i World Aids Festival, a także regularnie występuje w Royal Albert Hall. Okrzyknięty przez brytyjskie media "ulubionym chórem narodu", LCGC jest pierwszym punktem, do którego zgłaszają się osoby wspierające wysokiej klasy wydarzenia rozrywkowe i globalne akcje humanitarne, takie jak Red Nose Day, Remembrance Day, Cancer Research, Live 8, Amnesty International i World Aids Day.  W ramach obchodów 30-lecia LCGC zorganizowało historyczny koncert w Londynie, na którym wystąpiło 30 chórów z całego świata, bijąc rekord Guinnessa w kategorii największego na świecie masowego chóru gospel.Kierując się altruistyczną wizją pokoju, miłości i jedności: "Z wielu jeden głos" oraz zaraźliwą pasją i charyzmą lidera-założyciela, Bazila Meade'a MBE, LCGC składa się z eklektycznej mieszanki zjednoczonych narodów i grup wiekowych z różnych środowisk. Ta niepowtarzalna mieszanka głosów, osobowości i artyzmu sprawia, że chór ten jest dziś naprawdę wyjątkową, przełomową siłą w międzynarodowej muzyce Gospel.

Tom Jones, Elton John, Madonna, Paul McCartney, Annie Lenox, Rod Stuart, Sam Smith, Ellie Goulding, Jessie J, Adele, Gorillas, Blur, Nick Jonas, One Republic, Gregory Porter, Justin Timberlake, Mariah Carey i wielu innych.