Michael W. Smith

Michael W Smith

Michael W. Smith to amerykański muzyk, który gościł na  listach przebojów współczesnych jak i  przebojów chrześcijańskich, jak i mainstreamowych. Największy sukces w muzyce mainstreamowej odniósł w 1991 r., kiedy to utwór "Place in This World" znalazł się na 6. miejscu listy Billboard Hot 100. W ciągu swojej kariery sprzedał ponad 18 milionów albumów.

Smith jest trzykrotnym laureatem nagrody Grammy, zdobywcą American Music Award i 45 nagród Dove. W 1999 r. ASCAP przyznała mu nagrodę "Golden Note" za całokształt twórczości, a w 2014 r. uhonorowała go jako "kamień węgielny muzyki chrześcijańskiej" za znaczący wpływ na ten gatunek. Ma na swoim koncie 31 przebojów nr 1, czternaście złotych albumów i pięć platynowych. Wystąpił także w dwóch filmach i opublikował 14 książek, w tym This Is Your Time, którą napisał wspólnie z Gary Thomasem, autorem książek chrześcijańskich.Ze skromnych korzeni jako muzyk sesyjny i pisarz, Michael W. Smith rozwinął imponującą i trwałą karierę jako jeden z najbardziej utytułowanych i trwałych artystów muzyki chrześcijańskiej. Ponadto, pochodzący z Zachodniej Wirginii artysta odniósł sukces dzięki wielu świeckim i współczesnym wydawnictwom, w tym wydanemu w 1991 r. przebojowi "Place in This World". W latach 2000. Smith był dominującą siłą w muzyce chrześcijańskiej, wydając wiele utworów live worship, instrumentalnych i CCM, z których większość znalazła się na szczytach chrześcijańskich list przebojów i na liście Billboard 200.

Wyróżnienia, takie jak nagrody Grammy i nominacje do wielu nagród GMA Dove, utorowały mu drogę do włączenia w 2009 r. do Gospel Hall of Fame. Kolejna dekada przebiegała w podobny sposób, ponieważ Smith nadal wydawał kolejne albumy, takie jak Sovereign z 2014 roku, publikował inspirujące książki i występował w sporadycznych filmach, takich jak 90 Minutes in Heaven z 2015 roku. W rok 2020 Smith wszedł z albumem Still, Vol. 1, a rok później z koncertową kontynuacją albumu Worship.